Krajobraz po Roland Garros 2022. Liczby Igi Świątek, które budzą podziw

Dawid Franek

Lista wypieków się wydłuża

W trakcie tego sezonu komentatorzy oraz kibice zwracają także uwagę na styl, w jakim wygrywa Iga Świątek. Często Polka serwuje rywalce "bajgla" bądź też "paluszek chlebowy". Takie nazewnictwo, rodem z piekarni, używa się oczywiście przy setach wygranych do zera lub do jednego.

W trakcie Rolanda Garrosa aż trzykrotnie 21-letnia zawodniczka nie oddawała rywalkom żadnego gema podczas seta. Dokonywała tego w spotkaniach z Łesią Curenko, Alison Riske oraz wcześniej wspomnianą Qinwen Zheng. To oznacza, że łącznie w tym sezonie już 16 razy wygrywała sety do zera.

Jeśli chodzi o partie wygrane 6:1, to Polka ma ich na koncie 15. Podczas trwania paryskiego turnieju także wzbogaciła ten dorobek i to w dodatku w najważniejszych momentach turnieju. Nasza zawodniczka wygrała seta do jednego w starciu półfinałowym z Darią Kasatkiną oraz w finale z Cori Gauff.