Im dłużej trwał mecz, tym więcej problemów miał Maks Kaśnikowski

Materiały prasowe / Enea Poznań Open/Karolina Kiraga-Rychter / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski

Maks Kaśnikowski nie zrobił furory w Challengerze w amerykańskim Sioux Falls. W pierwszej rundzie Polak poniósł porażkę z Kylem Edmundem.

Challenger w amerykańskim Sioux Falls jest rozgrywany na zadaszonych kortach twardych. Maks Kaśnikowski przystąpił do gry rozstawiony z numerem czwartym, więc odpadnięcie już w pierwszej rundzie nie jest pozytywnym powrotem do Stanów Zjednoczonych, w których w sierpniu zadebiutował w turnieju wielkoszlemowym US Open.

Przeciwnikiem Maksa Kaśnikowskiego był Kyle Edmund, który wystartował w turnieju głównym w Sioux Falls z dziką kartą. Brytyjczyk jest notowany na 334. miejscu w rankingu ATP, choć jeszcze w 2018 roku osiągnął najlepszy w karierze wynik - 14. pozycję. W tym samym sezonie był półfinalistą Australian Open. W każdym turnieju wielkoszlemowym osiągał minimum trzecią rundę.

W pierwszym secie zwyciężył Maks Kaśnikowski. Nie było o to łatwo, ponieważ partia zakończyła się po nieco ponad godzinie. Polak wygrał w tie-breaku 9-7 po wcześniejszym obronieniu trzech piłek setowych. Dwukrotnie odrabiał stratę i postawił na swoim w końcówce seta.

Im dłużej trwał mecz, tym więcej problemów miał w nim Polak. Maksowi Kaśnikowskiemu nie udało się pójść za uderzeniem, a Brytyjczyk przejął inicjatywę. Kyle Edmund stopniowo odwracał wynik, ponieważ w drugiej partii zwyciężył 6:4, a w trzecim secie 6:1 w zaledwie 33 minuty. Tym samym to urodzony w Johannesburgu tenisista pozostał w drabince.

Kyle Edmund zagra o awans do ćwierćfinału z Coltonem Smithem.

ATP Challenger Sioux Falls:

I runda gry pojedynczej:

Kyle Edmund (Wielka Brytania, WC) - Maks Kaśnikowski (Polska, 4) 6:7 (7), 6:4, 6:1