Kolejny trzysetowy bój Hiszpanki. Dwie Rosjanki w ćwierćfinale

PAP/EPA / SARAH YENESEL / Na zdjęciu: Paula Badosa

Paula Badosa ma za sobą kolejny trzysetowy bój w turnieju WTA 500 w Ningbo. Hiszpanka skruszyła opór Chinki Xiyu Wang. W ćwierćfinale są dwie Rosjanki, Daria Kasatkina i Mirra Andriejewa.

W środę w Ningbo wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. Jedną z nich została Paula Badosa (WTA 14), która drugi mecz w turnieju rozpoczęła od przegrania seta. Hiszpanka znów się podniosła i pokonała 6:7(4), 6:1, 6:2 Xiyu Wang (WTA 98).

W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu Badosa zaserwowała siedem asów i popełniła 12 podwójnych błędów. Zdobyła 43 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła 11 z 14 break pointów i wykorzystała osiem z 11 szans na przełamanie. Następną przeciwniczką Hiszpanki będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia lub Brytyjka Katie Boulter.

Daria Kasatkina (WTA 11) zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 42). Rosjanka w trzecim secie od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. Mecz trwał dwie godziny i pięć minut. Doszło w nim do 11 przełamań, z których sześć uzyskała Kasatkina.

Kolejną rywalką Rosjanki będzie Julia Putincewa (WTA 32), która wygrała 6:4, 6:4 z Ellą Seidel (WTA 121). W ciągu 91 minut Kazaszka posłała siedem asów i spożytkowała cztery z dziewięciu break pointów. Wywalczyła 27 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Mirra Andriejewa (WTA 19) pokonała 6:0, 6:4 Tamarę Korpatsch (WTA 129). W drugim secie Rosjanka od 1:3 zgarnęła pięć z sześciu kolejnych gemów. W ciągu 86 minut wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Pozostałe mecze II rundy zaplanowano na czwartek.