Skoki narciarskie. Puchar Świata Lahti 2020. Stefan Kraft dogonił Kamila Stocha

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Stefan Kraft
PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Stefan Kraft

W piątek Stefan Kraft po raz 70. w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. W tym aspekcie zrównał się z Kamilem Stochem.

Sezon 2019/20 jest niezwykle udany dla Stefana Krafta. W piątek Austriak odniósł piąte zwycięstwo w Pucharze Świata w trwającym cyklu, a w sumie po raz 14. stanął na podium. Dzięki temu pewnie zmierza po drugą w karierze Kryształową Kulę.

W piątek Kraft nie miał sobie równych podczas zmagań w Lahti, triumfując przed Karlem Geigerem i Danielem Andre Tande (WIĘCEJ). W całej karierze zwyciężył już po raz 21., a po raz 70. stanął na podium konkursu Pucharu Świata. Pod tym względem zrównał się z Kamilem Stochem. Warto w tym miejscu dodać, że Kraft jest o sześć lat młodszy od Stocha.

W tym zestawieniu najlepszym z Polaków jest Adam Małysz, który w sumie 92 razy w karierze stawał na podium zawodów Pucharu Świata. Małysza wyprzedza jedynie Janne Ahonen - 108 miejsc na podium w karierze.

Klasyfikacja wszech czasów w liczbie miejsce na podium w Pucharze Świata po konkursie w Lahti: