Awans Macieja Kota na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, Kamil Stoch 12.

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Grzegorz Momot
PAP / PAP/Grzegorz Momot

Maciej Kot awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 w skokach narciarskich. Prowadzenie objął Domen Prevc.

[tag=6604]

Maciej Kot[/tag] po zawodach w Kuusamo zajmował siódmą lokatę. W Klingenthal zdobył 45 punktów, wyprzedził Petera Prevca i plasuje się na szóstym miejscu. Awans uzyskali również pozostali podopieczni Stefana Horngachera, którzy zakwalifikowali się do drugiej serii rywalizacji na Vogtlandarenie (HS140)Kamil Stoch poprawił się o 11 pozycji - z 23. na dwunastą. Tuż za nim znajduje się Dawid Kubacki. Piętnasty jest Piotr Żyła, a 28. - Stefan Hula.

Liderem został Domen Prevc, a na drugie miejsce spadł Severin Freund. Niemiec ma do Słoweńca 16 punktów straty. Do czołowej trójki awansował Daniel Tande. Przed Kotem są jeszcze ex aequo Austriacy: Manuel Fettner oraz Stefan Kraft.  Z czołowej dziesiątki wypadł Karl Geiger. Zastąpił go inny niemiecki zawodnik - Markus Eisenbichler.

Polacy zdobyli łącznie 139 punktów i zmniejszyli stratę w Pucharze Narodów do Niemców oraz Austriaków.