Poznaliśmy ćwierćfinalistę z "polskiej" grupy. Sprawdź tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch

Reprezentacja Włoch wygrała drugie spotkanie w ramach igrzysk olimpijskich. Tym samym Italia, która trafiła do grupy m.in. z Polską, ma już pewny awans do ćwierćfinału. Sprawdź, jak prezentuje się tabela.

Reprezentacja Polski wywalczyła miejsce na igrzyskach olimpijskich 2024 już podczas pierwszej możliwej okazji w poprzednim sezonie. Dzięki temu w tym roku nasza kadra mogła skupić się tylko i wyłącznie na przygotowaniach.

Z uwagi na pierwsze miejsce w rankingu FIVB Biało-Czerwoni od razu trafili do grupy B. Ich rywalami zostali z kolei Włosi, Brazylijczycy oraz Egipcjanie.

Polacy zmagania w stolicy Francji rozpoczęli od spotkania z Egiptem, w którym nie stracili seta. Z kolei Italia ograła Brazylię 3:1 i tym samym praktycznie zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, biorąc pod uwagę, że czekał ich mecz z outsiderem grupy.

We wtorek (30 lipca) siatkarze z Półwyspu Apenińskiego jako pierwsi oficjalnie zameldowali się w fazie pucharowej siatkarskiego turnieju. Bez straty seta udało im się ograć Egipt i dzięki temu na ten moment zajmują pierwsze miejsce w grupie B.

Jednak po drugiej serii spotkań wyprzedzić ich mogą Polacy. Potrzebują do tego zwycięstwa nad Brazylią bez straty seta. W przypadku zdobycia kompletu "oczek" po triumfie 3:1 decydować będzie stosunek punktów.

Mecz Polska - Brazylia odbędzie się w środę, 31 lipca. Początek o godzinie 9:00. Transmisja telewizyjna na TVP 1, Eurosporcie 1, 2, 9 oraz Polsacie Sport 1. Online na Pilot WP, sport.tvp.pl, Polsat Box Go oraz Max.

Na zdjęciu: tabela grupy B (fot. FlashScore)