Bundesliga: Rhein-Neckar wydłużyło sobie drogę do mistrzostwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen
Getty Images / Na zdjęciu: Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen

Rhein-Neckar Loewen jeszcze nie może czuć się mistrzem Niemiec. Obrońcy tytułu przegrali 23:29 z Fuechse Berlin i dali nadzieję Flensburgowi.

Lwy miały identyczny dorobek jak najgroźniejszy rywal, ale czekały ich jeszcze dwa zaległe mecze. Po pierwszym z nich punkty ani drgnęły - Fuechse zagrało bardzo dobrą druga połowę, wygrało 29:23 i zachowuje matematyczne szanse nawet na mistrzostwo. A Rhein-Neckar musi mieć się na baczności - Flensburg cały czas pozostaje dla nich groźny.

Obrońców tytułu zatrzymał Silvio Heinevetter, który po przerwie na długie minuty zamykał dostęp do bramki. Z karnych nie mylił się Hans Lindberg, ze znakomitej strony pokazał się będący do tej pory zawodnikiem drugiego planu, obrotowy Johan Koch (6 goli). Lwy mają jednak niezły terminarz - najtrudniejszym zadaniem będzie mecz z Melsungnen, ale trzecie mistrzostwo z rzędu jest jak najbardziej możliwe.

Kolejne złe wieści dla TuS N-Luebbecke Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka. TV 05/07 Huettenberg wywalczył punkt z Lemgo i drużyna Polaków musi odnieść co najmniej jedno zwycięstwo, by utrzymać się w lidze. Piotr Wyszomirski pojawił się między słupkami Lemgo i spisał się nieźle, odbił w sumie 12 piłek.

DKB Handball Bundesliga:

Fuechse Berlin - Rhein-Neckar Loewen 29:23 (12:11) Najwięcej bramek: dla Fuechse - Hans Lindberg 10, Johan Koch 6; dla RNL - Mads Mensah Larsen 6, Patrick Groetzki, Rafael Baena - po 3

TSV GWD Minden - TVB 1898 Stuttgart 26:29 (13:13) Najwięcej bramek: dla Minden - Marian Michalczik 5, Luka Zvizej, Mats Korte - po 4; dla Stuttgartu - Michael Kraus 8, Bobby Schagen 5

MT Melsungen - HC Erlangen 32:21 (19:12) Najwięcej bramek: dla Melsungen - Tobias Reichmann 6, Michael Allendorf 5; dla Erlangen - Christoph Steinert 7

TSV Hannover-Burgdorf - TSG Lu-Friesenheim 33:23 (11:9) Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Timo Kastening 7, Lars Lehnhoff, Ilja Brozović, Mait Patrail - po 5; dla Friesenheim - David Schmidt 6, Denni Djozić 5

TV 05/07 Huettenberg - TBV Lemgo 24:24 (10:13) Najwięcej bramek: dla Huettenberg - Tomas Sklenak, Ragnar Johannsson - po 5; dla Lemgo - Christoph Theuerkauf 7