El. ME 2018. Dania leci na Euro. Pewny triumf mistrzów olimpijskich nad Holandią

Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: reprezentacja Danii

W ramach 5. kolejki eliminacji do ME 2018 doszło do starcia Holendrów z Danią. Skandynawski zespół odniósł na wyjeździe pewne zwycięstwo i wywalczył tym samym awans do mistrzostw Europy (36:24).

Aby zapewnić sobie awans na EHF Euro zespół Nikolaja Jacobsena potrzebował zaledwie jednego punktu w dwóch meczach. Dania wywalczyła bilety na turniej w Chorwacji już w pierwszym starciu.

Skandynawska reprezentacja bardzo pewnie pokonała Holandię, i nie potrzebowała do tego kilku gwiazd. Szkoleniowiec mistrzów olimpijskich na ostatnie mecze nie powołał zawodników takich jak Mikkel Hansen, Anders Eggert czy Lasse Svan Hansen.

Przewaga Duńczyków zaczęła zarysowywać się w 10. minucie rywalizacji. Dobra gra w obronie zaowocowała możliwością wyprowadzania kontr lub przeprowadzania szybkich ataków.

Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 19. minucie starcia straty Oranje wzrosły do siedmiu bramek, do czego znacznie przyczynił się skuteczny Hans Lindberg. Swoje dołożył też w pierwszej połowie Casper Mortensen, a także Rasmus Lauge Schmidt.

Po zmianie stron wciąż dominował na parkiecie mistrz olimpijski z Rio de Janeiro. W drugiej części spotkania odpowiedzialność za grę w ataku brał na swoje barki Michael Damgaard Nielsen, którego trafienia pozwoliły Duńczykom w końcówce meczu uzyskać dwucyfrową przewagę.