LM: SG Flensburg-Handewitt w grze o podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej
WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

SG Flensburg-Handewitt w zaległym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów wygrał z Kadetten Schaffhausen 31:26. Niemcy dzięki zwycięstwu wciąż mają szanse na podium.

Podopieczni Ljubomira Vranjesa kolejkę przed końcem fazy grupowej tracą punkt do trzeciego Telekomu Veszprem. Drugie miejsce jest poza ich zasięgiem, na czwarte także nie spadną. O grupowym podium rozstrzygnie ich bezpośrednie starcie z Węgrami, do którego dojdzie w sobotę o godzinie 17:30.

Kadetten, jak to często bywa w takich meczach, jak równy z równym walczyło z wyżej notowanym Flensburgiemprzez trzy kwadranse. W pierwszej połowie Szwajcarzy nawet prowadzili (12:10), a dwanaście minut przed końcem spotkania obie drużyny dzielił tylko jeden gol. Później faworyt wrzucił jednak wyższy bieg, a bramkę zamurował Mattias Andersson, który w całym meczu miał aż siedemnaście udanych interwencji.

Klasą dla siebie w środowy wieczór był obrotowy Henrik Toft Hansen, popisując się 100-procentową skutecznością. Bramkę rywali bombardował też Holger Glandorf, a swoje do dorobku zespołu dołożył Bogdan Radivojević. Po drugiej stronie parkietu bezbłędny (9/9) był Andrija Pendić.

SG Flensburg-Handewitt - Kadetten Schaffhausen 31:26 (15:14) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Bogdan Radivojević 7, Henrik Toft Hansen, Holger Glandorf - po 6, Kentin Mahe 3; dla Kadetten - Andrija Pendić 9, Lucas Meister 5. Gabor Csaszar, Luka Maros - po 4.