Gazprom Liga SEHA: trudna przeprawa Vardaru Skopje, pewna wygrana Telekomu Veszprem. Dobry występ nowego nabytku Wisły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE

W niedzielnych meczach Gazprom Ligi SEHA, Telekom Veszprem pokonał RK Izvidac Central Osiguranje 36:31, a Vardar Skopje okazał się lepszy od RK Gorenje Velenje (31:29).

Węgierski Telekom nie miał większych problemów z ograniem RK Izvidac. Już do przerwy srebrni medaliści ostatniego sezonu Ligi Mistrzów wygrywali 21:11, zaś ostatecznie triumfowali różnicą pięciu bramek - 36:31.

Liderami gospodarzy w ofensywie byli reprezentanci Słowenii Gasper Marguc (8 trafień) i Blaz Blagotinsek (6 goli). Dobre zawody rozegrał również bramkarz Adam Borbely (dołączy do Orlen Wisły Płock po zakończeniu sezonu 2016/2017), który odbił 19 rzutów rywali, notując 38-procentową skuteczność interwencji.

Natomiast trudne warunki gry wyżej notowanemu macedońskiemu Vardarowi postawili szczypiorniści słoweńskiego RK Gorenje. Jeszcze w 56. minucie miejscowa ekipa prowadziła z drużyną ze Skopje 28:27. Jednakże goście popisali się udanym finiszem i odnieśli wiktorię 31:29.

Duży udział w zwycięstwie mistrzów Macedonii mieli skrzydłowy Timur Dibirow (8 bramek) oraz utalentowany czarnogórski rozgrywający Vuko Borozan, który zapisał na swoim koncie 6 trafień.

Gazprom Liga SEHA, 7. kolejka:

Telekom Veszprem - RK Izvidac Central Osiguranje 36:31 (21:11) Najwięcej bramek: dla Telekomu Veszprem - Gasper Marguc 8, Blaz Blagotinsek 6, Gabor Ancsin i Patrik Ligetvari - po 4; dla RK Izvidac Central Osiguranje - David Mandić 6, Josip Cutura i Ante Grbavac - po 5.

Gazprom Liga SEHA, 13. kolejka:

RK Gorenje Velenje - Vardar Skopje 29:31 (13:13) Najwięcej bramek: dla RK Gorenje Velenje - Nejc Cehte i Luka Mitrović - po 6; dla Vardaru Skopje - Timur Dibirow 8, Vuko Borozan 6, Jorge Maqueda i Mijajlo Marsenić - po 4.