Francja: Dunkerque HB lepsze od US Creteil HB

W spotkaniu 8. kolejki ligi francuskiej LNH, zespół Dunkerque HB okazał się lepszy od Creteil HB, zwyciężając przed własną publicznością 34:30.

Obydwie drużyny w tym sezonie zawodzą i znajdują się niemalże na samym dole tabeli. Więcej szans dawano zespołowi z Dunkierki, który miał atut własnego parkietu i go wykorzystał.

Mecz praktycznie od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy byli w stanie narzucić swój styl gry (4:2). Umiejętnie poczynaniami swojej drużyny kierował znakomicie dysponowany duet Guillaume Joli - Marko Mamić, który był nieuchwytny dla rywali i to dzięki niemu zawodnicy Dunkerque prowadzili po pierwszej połowie 23:18.

Po zmianie stron obraz rywalizacji nie uległ zmianie, a miejscowi szczypiorniści spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia (28:24 w 45. minucie). Creteil HB nie miało argumentów, żeby podjąć walkę z rywalem i ostatecznie poległo 30:34.

Liga francuska, 8. kolejka:

Dunkerque HB - US Creteil HB 34:30 (23:18) Najwięcej bramek: dla Dunkerque HB - Guillaume Joli 9, Marko Mamić 8, Pierre Soudry 4; dla US Creteil HB - Dejan Malinović 6, Muhamed Toromanović i Hugo Descat - po 5.