Vistal poza zasięgiem KSS-u - relacja z meczu KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia

Nie udało się piłkarkom KSS-u Kielce odnieść trzeciej w sezonie wygranej. Tym razem przeciwniczkami nie do pokonania okazały szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia. Gospodynie mimo ambitnej walki w drugiej połowie przegrały z gdyniankami 24:35.

Zdecydowanym faworytem spotkania były piłkarki z Gdyni, które przed tą kolejką zajmowały szóstą pozycję. Kielczanki jednak za wszelką cenę chciały zrehabilitować się za kompromitującą porażkę z zespołem znad morza 20:45.

KSS spotkanie rozpoczął jednak w niezbyt imponującym stylu. Wprawdzie na początku kielczanki prowadziły 2:1, ale przez błędy w ataku i niezdecydowanie w obronie straciły pięć bramek z rzędu. Przy stanie 4:10 czas dla swojego zespołu wziął trener Marek Smolarczyk. Gdy nie poskutkowała nawet przerwa szkoleniowiec zdecydował się na zmianę bramkarki. Słabo spisującą się Małgorzatę Kawkę zastąpiła Katarzyna Wiekiera. Kielczanki jednak wciąż nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze dysponowaną ekipę z Gdyni. Świetną skutecznością w ekipie gości popisywała się szczególnie skrzydłowa Katarzyna Koniuszaniec. KSS miał doskonałą szansę na zmniejszenie prowadzenia Vistalu. W 19. minucie po brutalnym faulu karą dwóch minut została ukarana Anna Szot, a chwilę później Monika Stachowska. Podopieczne Smolarczyka nie potrafiły wykorzystać gry w podwójnej przewadze, co gorsza gdynianki w tym okresie powiększyły przewagę. Pierwszą odsłonę KSS po bardzo słabej grze ostatecznie przegrał aż 11:24.

W drugiej połowie nadal na boisku panowały szczypiornistki z Gdyni. W 34. minucie przy stanie 11:26 nic nie zapowiadało na to, że w meczu czekają nas jeszcze jakieś emocje. A jednak mocny zryw zaprezentowały podopieczne Smolarczyka. W ciągu czterech minut szczypiornistki z Kielc zdobyły 6 goli, nie tracąc ani jednego. Jednak tylko na tyle było stać kielczanki. Vistal szybko odzyskał kontrolę nad spotkaniem i ponownie konsekwentnie zaczął powiększać przewagę nad rywalkami. Po 60 minutach meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 24:35.

KSS Kielce - Vistal Łączpol Gdynia 24:35 (11:24)

KSS: Kawka, Wiekiera - Olejarczyk, Pokrzywka 6, Słoma, Nowak, Suchocka, Łataj, Woźniak 1, Osiak 1, Kot 5, Palewicz, Rosińska 7, Gedroit 4

Vistal: Górecka, Mikszto - Sulżycka 6, Głowińska 3, Jędrzejczyk 3, Stachowska 1, Białek 2, Szott 1, Szwed 6, Koniuszaniec 8, Kulwińska 5

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek