Ostatnio sprawili sensację, a teraz taka wpadka

Materiały prasowe / Orlen Superliga / Na zdjęciu: szczypiorniści podczas meczu KGHM Chrobry Głogów - Energa MMTS Kwidzyn

W ostatnim czasie KGHM Chrobry Głogów sensacyjnie zremisował w Lidze Europejskiej. Spotkanie tego zespołu w 8. kolejce Orlen Superligi również zakończyło się niespodzianką, tym razem na korzyść rywali, bo Energa MMTS Kwidzyn zwyciężył 28:27.

KGHM Chrobry Głogów wrócił do rywalizacji na ligowym podwórku po remisie z Bidasoa Irun 33:33 w meczu 1. kolejki Ligi Europejskiej. W Orlen Superlidze zespół ten gościł Energa MMTS Kwidzyn, który przed spotkaniem tracił do niego 8 punktów.

Po kilku minutach rywalizacji przyjezdni mieli powody do zadowolenia z uwagi na prowadzenie 5:1. Krótko po tym przewaga gości jeszcze się powiększyła (8:2) i gospodarze byli w naprawdę trudnej sytuacji.

W końcu jednak Chrobry wszedł na właściwe obroty i zniwelował stratę (9:11). Krótko po tym złapał kontakt z MMTS-em (11:12), lecz przyjezdni w odwecie zdobyli trzy bramki z rzędu. Ostatecznie zespół z Kwidzyna zszedł na przerwę z przewagą dwóch trafień (16:14).

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze doprowadzili do upragnionego remisu (17:17). Po raz kolejny w tym spotkaniu serią popisali się przyjezdni i odskoczyli na 20:17, by następnie stracić dwie bramki z rzędu.

MMTS jednak wrócił na trzybramkowe prowadzenie (24:21) i od tego momentu kontrolował boiskowe wydarzenia. Gorąco zrobiło się jednak w końcówce, kiedy to Chrobry złapał kontakt na krótko przed końcową syreną (27:28). Tyle tylko, że więcej bramek w tym meczu już nie padło i faworyzowani gospodarze niespodziewanie musieli uznać wyższość rywali.