Bednarek, Krychowiak, Mączyński, Rybus, Szczęsny...To było gorące lato dla Polaków!

Maciej Kmita

Dawid Kownacki

Polską kolonię w Genui powiększył Dawid Kownacki. Sampdoria zapłaciła za niego Lechowi Poznań 3,25 mln euro, a ta kwota może jeszcze wzrosnąć w zależności od tego, jak wychowankowi Kolejorza będzie się wiodło w Italii.

W minionym sezonie najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny Marco Giampaolo byli Patrik Schick i Luis Muriel, którzy zdobyli dla Sampdorii po 13 bramek. Latem obaj opuścili Genuę na rzecz odpowiednio Romy i Sevilli, ale to nie oznacza, że Kownacki ma łatwą drogę do wyjściowego składu. W klubie został Fabio Quagliarella, a do tego ściągnięto Gianluca Caprari z z Interu Mediolan i Duvan Zapata z Napoli.

Kownacki jeszcze nie dostał swojej szansy w Serie A, ale tę, którą otrzymał w Pucharze Włoch, wykorzystał. W spotkaniu Coppa Italia z Foggią (3:0) wszedł do gry w 69. minucie, a jedenaście minut później strzelił swojego pierwszego gola w barwach Sampdorii.