Hokejowy wynik i show Benzemy. Strzelał jak za dawnych lat [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: trzeci gol Benzemy
Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: trzeci gol Benzemy

Karim Benzema zanotował fantastyczny występ w lidze saudyjskiej. Utytułowany napastnik wbił trzy gole, a jego Al-Ittihad wygrało aż 7:1 w starciu z Al-Wehda.

Słynny Francuz bardzo szybko rozwiązał worek z bramkami. Karim Benzema już w drugiej minucie oddał piekielnie silny strzał z dystansu. W pierwszej połowie gole dla gospodarzy strzelili również Houssem Aouar i Fabinho. Honorowym trafieniem dla Al-Wehda popisał się Youssef Amyn.

W 47. minucie Benzema przypomniał o sobie. Steven Bergwijn efektownie wystawił piłkę snajperowi, który płaskim uderzeniem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Następnie obronę gości sforsowali Fawaz Al Saqour i Saleh Al Shehri.

Minutę przed upływem regulaminowego czasu Muhannad Al Shanqiti idealnie obsłużył Benzemę, a ten tylko dopełnił formalności. W ten sposób doświadczony zawodnik skompletował hat-tricka.

To był pokaz siły podopiecznych Laurenta Blanca. Al-Ittihad upokorzyło Al-Wehda, wygrywając 7:1, i po trzech rozegranych spotkaniach jest liderem tabeli Saudi Pro League.

Al-Ittihad FC - Al-Wehda Club Mekka 7:1 (3:1) 1:0 - Karim Benzema 2' 2:0 - Houssem Aouar 13' 2:1 - Youssef Amyn 31' 3:1 - Fabinho 45+4' 4:1 - Karim Benzema 47' 5:1 - Fawaz Al Saqour 55' 6:1 - Saleh Al Shehri 87' 7:1 - Karim Benzema 89'