Zadyszka Sevilli. Fenomenalna końcówka Atletico!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Matheus Cunha
PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Matheus Cunha

Ciasno jest w czołówce La Ligi. 22. kolejce wygrał mistrz Atletico Madryt. Mistrz do 91. minuty przegrywał z Valencią, ale w dwie minuty odwrócił losy gry. Tylko zremisowała swój mecz 2. w tabeli Sevilla.

Niebywałe rzeczy działy się w Madrycie. Atletico, notujące ostatnio spory regres formy, chciało w meczu z Valencią przełamać się.

Tymczasem to goście do przerwy prowadzili dwoma golami. Zespół Diego Simeone po zmianie stron złapał kontakt, ale później niewiele potrafił zdziałać. Tak było do doliczonego czasu, kiedy w dwie minuty Atletico zdobyło dwa gole i sięgnęło po trzy punkty.

Punkty zgubił wicelider Sevilla. W domowym spotkaniu z Celtą Vigo goście prowadzili do przerwy dwoma golami. Gospodarze w ostatnich dwudziestu minutach odrobili straty, ale na więcej nie było ich stać.

Po małym kryzysie regularnie ostatnio punktuje Real Betis. Zespół z Sewilli w 22. kolejce nie miał problemów z wysoką wygraną na boisku beniaminka La Ligi Espanyolu Barcelona. Goście zwyciężyli 4:1.

Espanyol Barcelona - Real Betis 1:4 (1:2) 1:0 - de Tomas 14' 1:1 - Iglesias 31' 1:2 - Rodriguez 36' 1:3 - Iglesias 53' 1:4 - Willian 76'

Levante UD - Cadiz CF 0:2 (0:1) 0:1 - Negredo 34' 0:2 - Sanchez 73'

Villarreal CF - RCD Mallorca 3:0 (2:0) 1:0 - Russo (sam.) 12' 2:0 - Trigueros 34' 3:0 - Parejo (k.) 97'

Sevilla FC - Celta Vigo 2:2 (0:2) 0:1 - Cervi 37' 0:2 - Aspas 40' 1:2 - Gomez 71' 2:2 - Torres 74'

Atletico Madryt - Valencia CF 3:2 (0:2) 0:1 - Musah 25' 0:2 - Duro 44' 1:2 - Cunha 64' 2:2 - Correa 90+1' 3:2 - Hermoso 90+3'