El. Euro 2023. Bez sensacji w meczu Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Michał Skóraś
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Michał Skóraś

Udanie rozpoczęli reprezentanci Polski do lat 21 eliminacje do mistrzostw Europy. Wybrańcy Macieja Stolarczyka 2:0 pokonali na wyjeździe Łotwę. Gole zdobywali Michał Skóraś i Łukasz Poręba.

Polacy meczem wyjazdowym z Łotwą rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w 2023 roku.

W premierowej odsłonie niewiele działo się na boisku. Biało-Czerwoni w swoje akcje nie angażowali zbyt wielu sił. Nic dziwnego w takiej sytuacji, że okazji mieli niewiele.

Godną odnotowania była szansa w 41. minucie. Adrian Benedyczak uprzedził bramkarza i obrońcę, wykorzystując ich nieporozumienie. Uderzył z ostrego kąta niemal do pustej bramki. Jednak wracający obrońca jakimś cudem przyblokował piłkę i ta trafiła w boczną siatkę.

Polacy żwawiej zaczęli poruszać się po zmianie stron i po dziesięciu minutach przyniosło to efekty. Wówczas Łukasz Poręba zamiast uderzać z pola karnego rozegrał piłkę na lewo do Michała Skórasia, a ten mierzonym strzałem pokonał bardzo "elektrycznego" między słupkami Frenka Orolsa.

Prowadząc Polacy nie szukali kolejnych goli. W 68. minucie Biało-Czerwoni w jednej akcji oddali cztery strzały. Dwa zostały przyblokowane, w końcu piłka została wybita sprzed linii, następnie uderzył Benedyczak, ale trafił w poprzeczkę. Łotysze odpowiedzieli pięć minut później. Sprzed pola karnego przymierzył Kristers Lusins, pomylił się nieznacznie.

W końcówce podopieczni Macieja Stolarczyka nie pozwolili rywalom na wiele, sami nie kwapili się do szybkiego ataku. Wynik gry w 86. minucie ustalił Poręba, efektownie uderzając sprzed pola karnego.

Łotwa U-21 - Polska U-21 0:2 (0:0) 0:1 - Michał Skóraś 55' 0:2 - Łukasz Poręba 86'

Składy: Łotwa:

Frenk Orols - Roberts Veips (44' Bogdans Samoilovs), Normunds Uldrikis, Arturs Lotcikovs - Maksims Tonisevs, Rihards Ozolins, Ilja Korotkovs, Emils Birka - Niks Dusalijevs (46' Kaspar Kokins, 81' Roland Bocs), Kristers Lusins, Daniels Ontuzans.

Polska: Marcel Lotka - Kacper Smoliński, Łukasz Bejger, Sebastian Walukiewicz, Jakub Kiwior - Łukasz Poręba, Mateusz Praszelik (82' Mateusz Młyński), Michał Skóraś (90' Daniel Szelągowski) - Mateusz Żukowski (75' Wiktor Długosz), Adrian Benedyczak (82' Filip Szymczak), Mateusz Bogusz (90' Daniel Szelągowski).

Żółte kartki: Uldrikis, Lotcikovs, Birka (Łotwa) oraz Szelągowski (Polska).

Sędzia: Keith Kennedy (Irlandia Północna).