Fortuna I liga: gorące końcówki. Gospodarze nie odpuścili rywalom

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze Chrobrego Głogów
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze Chrobrego Głogów

Spotkania Sandecji Nowy Sącz z Chrobrym Głogów i Resovii z Koroną Kielce miały podobny scenariusz i zakończyły się takim samym wynikiem 1:1. Gospodarze dopadli przeciwników w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu.

Chrobry Głogów notował w poprzednich kolejkach lepsze wyniki niż Sandecja Nowy Sącz i nawet znalazł się w tabeli przed rewelacją rundy wiosennej. Drużyna Ivana Djurdjevicia starała się potwierdzić wyższość w bezpośrednim starciu i po pierwszej połowie prowadziła 1:0. Najlepszy strzelec zespołu Mikołaj Lebedyński pokonał Szymona Tokarza. Utrzymanie zaliczki utrudniła gościom druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Tomasza Cywki. Chrobry grał ponad pół meczu w dziesięciu.

Sandecja osiągnęła dużą przewagę pod kątem posiadania piłki, a spotkanie było wypełnione strzałami. Po przerwie podopieczni Dariusza Dudka egzekwowali dwa rzuty karne. Pierwszego z nich nie wykorzystał Michal Piter-Bucko, którego uderzenie zatrzymał dobrze dysponowany Rafał Leszczyński. W 84. minucie piłkę ustawił na 11. metrze inny zawodnik - Maciej Małkowski i akurat on zdołał strzelić gola na 1:1 dla nowosądeczan.

Podobnie ułożyło się spotkanie Resovii z Koroną Kielce. Na pierwszego gola trzeba było poczekać trochę dłużej niż w Nowym Sączu. Jacek Podgórski przybliżył nim do odniesienia zwycięstwa podopiecznych Dominika Nowaka. Była 61. minuta i beniaminkowi pozostało jeszcze trochę czasu na odpowiedź. Wykorzystał go i w 82. minucie Oliver Podhorin wykonał dobitkę na 1:1 strzału Maksymiliana Hebela obronionego przez Marcela Zapytowskiego.

31. kolejka Fortuna I ligi:

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 1:1 (0:1) 0:1 - Mikołaj Lebedyński 34' 1:1 - Maciej Małkowski (k.) 84'

Resovia - Korona Kielce 1:1 (0:0) 0:1 - Jacek Podgórski 61' 1:1 - Oliver Podhorin 82'