Bundesliga. To może być najładniejsza bramka sezonu Lewandowskiego! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / To może być najładniejsza bramka sezonu Lewandowskiego!

Dłuższa przerwa od meczów podziałała pozytywnie na Bayern Monachium i Roberta Lewandowskiego. Polak rozegrał fenomenalne spotkanie z Borussią M'Gladbach, a jego drugie trafienie to jeden z piękniejszych goli sezonu.

24 kwietnia Bayern Monachium przegrał z Mainz 1:2. 8 maja zanim wyszedł na boisko, dowiedział się, że jest mistrzem Niemiec. Wszystko za sprawą Borussii Dortmund, która pokonała RB Lipsk (3:2). Robert Lewandowski na listę strzelców wpisał się już w drugiej minucie (zobacz bramkę TUTAJ). Niedługo później prowadzenie podwyższył Thomas Mueller. W 34. minucie Polak dostał piłkę od tego właśnie zawodnika. Następnie w cudowny sposób uderzył nożycami i Yann Sommer nie miał żadnych szans, żeby obronić ten strzał.

Później Lewandowski wykorzystał jeszcze rzut karny, a Bayern Monachium ostatecznie pokonał Borussię M'Gladbach 6:0.

32-latek ma tym samym na koncie już 39 trafień i zmierza po 6. koronę króla strzelców Bundesligi w swojej karierze. Cały czas walczy też o pobicie rekordu Gerda Muellera. Po sobotnim spotkaniu zaledwie jedna bramka dzieli go od wyrównania wyczynu legendarnego piłkarza.

Czytaj też: Bundesliga. Historyczny wyczyn Roberta Lewandowskiego. Taki szybki jeszcze nie był Bundesliga. Robert Lewandowski potrzebował 111 sekund do zdobycia bramki (wideo)