Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski z kolejnym golem. Polak się nie zatrzymuje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Bundeslidze. Polski napastnik zdobył bramkę w wygranym 1:0 spotkaniu Bayernu Monachium z FC Augsburg. Było to jego 22. trafienie w tym sezonie.

Bayern Monachium wymęczył zwycięstwo nad FC Augsburg. Na początku spotkania Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny. Nie dał żadnych szans Rafałowi Gikiewiczowi i cieszył się z 22. gola w tym sezonie. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera zostało już "tylko" 18 trafień, a do zakończenia sezonu 17 meczów.

Polak miał szansę na zdobycie jeszcze jednej bramki. Po podaniu wzdłuż pola karnego Lewandowski trafił w słupek. W 66. minucie "Lewy" opuścił boisko. Bayern wygrał 1:0, ale miał sporo szczęścia. W drugiej połowie - już po zejściu polskiego napastnika - Alfred Finnbogason nie wykorzystał rzutu karnego.

"Lewy" ma już 10 bramek przewagi nad "grupą pościgową". Po 12 trafień na swoich kontach mają Erling Haaland z Borussii Dortmund, Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt oraz Wout Weghorst z VfL Wolfsburg.