Bundesliga. Łukasz Piszczek błysnął formą. Zobacz asystę obrońcy Borussii Dortmund (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek (z lewej) i Ellyes Skhiri (z prawej)

Borussia Dortmund wygrała z 1.FC Koeln 3:1. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę przy drugiej bramce strzelonej przez wicemistrzów Niemiec.

W 86. minucie były reprezentant Polski dośrodkował ze skrzydła. Zrobił to na tyle precyzyjnie, że Achraf Hakimi z kilku metrów głową bez problemów wpakował piłkę do bramki. Dzięki temu Borussia Dortmund wyszła na prowadzenie 2:1. Według niemieckich mediów, Łukasz Piszczek był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Borussia wygrała 3:1, ale długo musiała męczyć się z beniaminkiem Bundesligi. To 1.FC Koeln prowadziło do przerwy 1:0, a po wznowieniu gry gospodarze długo kontrolowali przebieg meczu. W 70. minucie świetną akcją popisał się Jadon Sancho, który wziął sprawy w swoje ręce i doprowadził do remisu.

W końcówce Borussia zdobyła trzeciego gola. Po błyskawicznej kontrze bramkę strzelił Paco Alcacer. Z kompletem 6 punktów dortmundczycy są liderem Bundesligi. W dwóch meczach strzelili osiem bramek, a stracili tylko dwie.

Zobacz także: 1.FC Koeln - Borussia Dortmund: dobry mecz Łukasza Piszczka. Polak jednym z najlepszych na boisku Bundesliga. 1.FC Koeln - Borussia Dortmund: zwycięstwo rodziło się w bólach. Asysta Łukasza Piszczka