Nice I liga: Podbeskidzie zatrzymało Lewickiego. Bezbramkowo na start kolejki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało bezbramkowo z Zagłębiem Sosnowiec na początek 15. kolejki Nice I ligi. Gola nie strzelił lider klasyfikacji strzelców Szymon Lewicki.

W poprzednim sezonie Zagłębie Sosnowiec strzeliło Podbeskidziu Bielsko-Biała pięć goli w szalonym, wygranym 5:4 meczu. Tyle samo bramek zdobyła drużyna Dariusza Dudka kilka dni temu, kiedy pokonała 5:1 Stomil Olsztyn. Na dodatek Szymon Lewicki, najlepszy napastnik Zagłębia, został liderem klasyfikacji strzelców. Górale musieli uważać na swojego byłego piłkarza i podejść z respektem do całej ofensywy z Sosnowca.

Po bezbramkowej, pierwszej połowie Dudek zastosował identyczny manewr jak w poprzedniej kolejce i wprowadził drugiego napastnika Vamarę Sanogo za Adama Banasiaka. Z Podbeskidziem nie szło jednak równie łatwo jak ze Stomilem. Zagłębie dało się zepchnąć pod własną bramkę w kwadransie po przerwie. Dawid Kudła interweniował po strzałach Pawła Tomczyka i Bartosza Jarocha.

Sytuacji podbramkowych było sporo. Wojciech Fabisiak zatrzymał uderzenia Szymona Lewickiego i Konrada Wrzesińskiego. Piłka nie znajdowała mimo to drogi do bramki pomimo chęci do przyspieszenia z obu stron.

W ostatnim kwadransie ofensywa Podbeskidzia była wzmocniona Dimitarem Iliewem i Valerijsem Sabalą. Złą wiadomością dla bielszczan była natomiast kontuzja Adriana Rakowskiego. Im bliżej było końca spotkania, tym więcej nerwowości w akcjach obu drużyn. Po 90 minutach musiały pogodzić się z bezbramkowym remisem, wskutek którego zostały w środku tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Mariusz Magiera - Łukasz Hanzel, Adrian Rakowski (75' Valerijs Sabala) - Miłosz Kozak, Tomasz Podgórski (58' Dimitar Iliew), Łukasz Sierpina - Paweł Tomczyk (89' Szymon Sobczak)

Zagłębie: Dawid Kudła - Robert Sulewski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Żarko Udovicić - Sebastian Milewski, Adam Banasiak (46' Vamara Sanogo) - Konrad Wrzesiński (80' Patryk Mularczyk), Tomasz Nowak, Tomasz Nawotka - Szymon Lewicki

Żółte kartki: Jaroch, Hanzel, Sierpina (Podbeskidzie) oraz Cichocki, Sulewski, Milewski, Sanogo (Zagłębie)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)