Przełamanie Arkadiusza Milika! Polak czekał na gola 207 dni

Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik w barwach Napoli

W niedzielnym meczu 33. kolejki z Sassuolo (2:2) Arkadiusz Milik zdobył swoją pierwszą bramkę od 28 września minionego roku. Reprezentant Polski czekał na gola dokładnie 207 dni, ale lwią część tego czasu poświęcił na leczenie kolana.

Arkadiusz Milik zaczął spotkanie z Sassuolo na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 81. minucie, gdy Napoli przegrywało 1:2 i już trzy minuty po pojawieniu się na boisku strzelił gola na wagę remisu.

To ósme trafienie Milika w tym sezonie, ale pierwsze od 28 września minionego roku, gdy zdobył bramkę w meczu Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona. Dwa tygodnie później, w spotkaniu el. MŚ 2018 z Danią, Polak doznał poważnego urazu kolana, przez który był wyłączony z treningów do 13 stycznia.

Gdy wrócił do zdrowia, Maurizio Sarri stopniowo zwiększał mu obciążenia treningowe, a szansę ponownego występu w meczu o stawkę Milik dostał dopiero 15 lutego w spotkaniu 1/8 finału z Realem Madryt.

Mecz z Sassuolo był jedenastym, w którym Polak wziął udział po wyleczeniu kolana. Na gola czekał dokładnie 239 minut, ale licząc od września i wspomnianego spotkania z Benficą, niemoc Milika trwała łącznie 410 minut, czyli prawie siedem godzin.