Ligue 1: gol Kamila Glika nie wystarczył do zwycięstwa AS Monaco

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Kamil Glik strzelił bramkę w meczu 11. kolejki Ligue 1 pomiędzy AS Saint-Etienne a AS Monaco. Polak otworzył wynik na korzyść gości, jednak gospodarze wyrównali i wywalczyli cenny punkt (1:1).

Kamil Glik świetnie otworzył ciekawie zapowiadający się pojedynek w Saint-Etienne. Już w 5. minucie uprzedził obrońców, po czym płaskim strzałem wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Lemara z rzutu wolnego i w ten sposób strzelił swojego czwartego gola dla Monaco. Wcześniej reprezentant Polski trafił przeciwko OSC Lille, Angers SCO oraz w meczu Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen.

Piłkarze z księstwa niedługo cieszyli się z prowadzenia, gdyż strzałem głową po dośrodkowaniu do remisu doprowadził stoper gospodarzy Loic Perrin.

Monaco próbowało wszelkimi sposobami ponownie zaskoczyć Stephane'a Ruffiera, ale ofensywne wysiłki nie przynosiły efekty. Nawet niezwykle aktywny i wszędobylski Kylian Mbappe Lottin, groźnie strzelający z dystansu Fabinho oraz uderzający w doliczonym czasie gry Gabriel Boschilia nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na stronę przyjezdnych. Saint-Etienne nie ograniczało się tylko do obrony, lecz ostatecznie może być zadowolone z podziału punktów.

Glik wystąpił tradycyjnie od pierwszego do ostatniego gwizdka, a w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Monaco jest wiceliderem z takim samym dorobkiem punktowym jak zajmujące trzecią pozycję w tabeli Paris Saint-Germain. Na czwarte miejsce nieoczekiwanie wysunęło się EA Guingamp po pokonaniu na własnym terenie Angers. Dopiero drugą wygraną w sezonie odniosło AS Nancy, wygrywając z nieznacznie wyżej notowanym Caen.

Wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki Ligue 1:

AS Saint-Etienne - AS Monaco 1:1 (1:1) 0:1 - Glik 5' 1:1 - Perrin 17'

EA Guingamp - Angers SCO 1:0 (0:0) 1:0 - De Pauw 78'

AS Nancy Lorraine - SM Caen 2:0 (2:0) 1:0 - Mandanne 6' 2:0 - Diarra 12'

FC Lorient - Montpellier HSC 2:2 (2:1) 1:0 - Toure 16' 2:0 - Marveaux 24' 2:1 - Camara 45+1' 2:2 - Sanson 70'

SC Bastia - Dijon FCO 0:0