Belgowie: prawdziwy zabójca Teodorczyk

PAP/EPA / LAURIE DIEFFEMBACQ / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk

"Prawdziwy zabójca" - piszą o Łukaszu Teodorczyku w Belgii. Reprezentant Polski po krótkiej przerwie znowu strzelił gola.

Tym razem trafienie Polaka dało Anderlechtowi wygraną 1:0 ze Standardem Liege. Łukasz Teodorczyk wcale nie rozgrywał wielkiego meczu, ale nie przeszkodziło mu to w zostaniu bohaterem. W 79. minucie najwyżej wyskoczył na piątym metrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową wpakował piłkę do bramki.

I o Polaku znowu jest głośno.

"Prawdziwy zabójca" - to jeden z tytułów prasowych poświęconych Polakowi. Dziennik "La Derniere Heure" cytuje z kolei słowa Urosa Spajicia, klubowego kolegi Teodorczyka.  - Ciężko pracował przez cały mecz. Wygrał wiele pojedynków, przetrzymywał piłkę. To prawdziwy snajper. Mam nadzieję, że zostanie królem strzelców - powiedział.

To pierwsze trafienie Teodorczyka po przerwie wynoszącej cztery mecze bez gola. Trochę mu się za to dostało. Teraz jego trener Rene Weiler wyjaśnia: - Nie możemy zapominać, że Teodorczyk ciężko pracuje i to mnie w pełni zadowala. Nie może przecież ciągle strzelać. W tym meczu jednak trafił i nie pierwszy raz był to gol decydujący. To dobre dla jego pewności siebie.

A Teodorczyk jest pewny siebie. Ten sam "La Derniere Heure" podaje przykład z mix-zony, czyli strefy pomeczowych wywiadów. Pytany o kilka słów komentarza Polak zazwyczaj rzuca dziennikarzom tylko spojrzenie "seryjnego zabójcy".

Na boisku więc i poza nim, Łukasz Teodorczyk to killer.

{"id":"","title":""}