Atalanta nie odpuszcza. Trwa kłopot kadrowicza Czesława Michiewicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAOLO MAGNI  / Piłkarze nożni Atalanty Bergamo
PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Piłkarze nożni Atalanty Bergamo

Atalanta poradziła sobie z kolejnym pucharowiczem i jest w tabeli ligi włoskiej tuż za liderem Napoli. Tym razem odniosła zwycięstwo 1:0 z Fiorentiną. Szymon Żurkowski ponownie nie dostał szansy od trenera.

Atalanta rozpoczęła sezon z mocnym postanowieniem powrotu do europejskich pucharów, a obiecujące wyniki pozwoliły nieśmiało zgłosić również mistrzowskie aspiracje. Właśnie drużyna z Bergamo naciska najmocniej na rozpędzone i prowadzące w tabeli Napoli.

Fiorentina zastąpiła Neroblu w europejskich pucharach, ale nie prezentuje w nich wiele ciekawego. Co prawda przedostała się przez eliminacje do grupy Ligi Konferencji Europy, ale w niej ma tylko punkt po kompromitującym remisie z RFS Ryga i porażce z Istanbul Basaksehir. Na domiar złego, podopieczni Vincenzo Italiano nie radzą sobie na włoskim podwórku i są w dolnej połowie tabeli.

W bliskiej przeszłości starcia Atalanty z Fiorentiną wiązały się z kanonadami. Dlatego brak goli i licznych sytuacji podbramkowych w pierwszej połowie niedzielnego meczu był rozczarowaniem. Najgroźniejsza dla Fiorentiny była szarża Ademoli Lookmana zakończona uderzeniem z ostrego kąta, z którym zmierzył się Pietro Terracciano.

Atalanta liczyła w ofensywie między innymi na Luisa Muriela oraz Teuna Koopmeinersa. Z kolei Fiorentina atakowała z wykorzystaniem Christiana Kouame, obok którego na desancie byli ustawieni Jonathan Ikone i Riccardo Sapponara.

Jako pierwszy zaczął zmieniać trener Gian Piero Gasperini z Atalanty. Krótko po wprowadzeniu dwóch piłkarzy z ławki rezerwowych, padł gol na 1:0. W 60. minucie Ademola Lookman wykorzystał słodką drzemkę obrońców Fiorentiny po podaniu Luisa Muriela. Oddanie strzału z bliska do odsłoniętej bramki nie stanowiło dużego wyzwania.

Vincenzo Italiano przeprowadził cztery zmiany, ale nie zdecydował się na ratowanie wyniku wprowadzeniem Szymona Żurkowskiego.

Atalanta BC - ACF Fiorentina 1:0 (0:0) 1:0 - Ademola Lookman 60'

Atalanta: Marco Sportiello - Rafael Toloi (75' Merih Demiral), Caleb Okoli, Marten De Roon - Hans Hateboer, Giorgio Scalvini, Teun Koopmeiners, Brandon Soppy (56' Joakim Maehle) - Ederson (56' Mario Pasalić), Ademola Lookman (75' Rusłan Malinowski) - Luis Muriel (75' Rasmus Hojlund)

Fiorentina: Pietro Terracciano - Lorenzo Venuti, Lucas Martinez Quarta (86' Alfred Duncan), Igor, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura (68' Sofyan Amrabat), Rolando Mandragora, Antonin Barak (76' Luka Jović) - Jonathan Ikone, Christian Kouame, Riccardo Saponara (86' Arthur Cabral)

Żółte kartki: Scalvini, Hateboer (Atalanta) oraz Bonaventura, Amrabat (Fiorentina)

Sędzia: Massimiliano Irrati