GKS Katowice zadał wczesny cios rywalom. To był nokaut

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

GKS Katowice nie rozczarował w meczu z ostatnim w tabeli pierwszoligowcem i pokonał 1:0 Resovię. W niedzielę zwyciężali tylko goście - po komplet punktów w Sosnowcu sięgnął Chrobry Głogów.

Do niedzieli GKS Katowice po dwa razy zwyciężył, remisował i przegrał. Po trzecią wygraną pojechał do Rzeszowa, a Resovia jest ostatnim pierwszoligowcem w tabeli. Nie potrafiła pokonać ani jednego z wcześniejszych sześciu przeciwników.

GKS objął prowadzenie już w 8. minucie dzięki strzałowi Patryka Szwedzika. Ekspresowo wymierzył on gospodarzom karę za stratę Rubena Hoogenhouta i przymierzył do bramki tuż zza linii pola karnego. Katowiczanie mieli łatwiej o utrzymanie prowadzenia w końcówce meczu, ponieważ od 57. minuty Resovia grała w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Dawida Kubowicza.

Zagłębie Sosnowiec wystartowało w tym sezonie obiecująco, a Chrobry Głogów ospale. Teraz role powoli odwracają się. Po niedzielnym zwycięstwie 2:1 pierwszoligowca z województwa dolnośląskiego drużynom jest coraz bliżej do siebie w tabeli.

Drużyna ze Stadionu Ludowego grała przez większą część meczu w dziesięciu, ponieważ już w 23. minucie czerwoną kartkę za faul zobaczył Kacper Borowski. Osłabienie nie przeszkodziło Zagłębiu zdobyć prowadzenia 1:0. Tym razem Szymon Sobczak nie pozwolił sobie na zmarnowanie rzutu karnego i dał drużynie nadzieję nawet na zwycięstwo.

Najważniejszym piłkarzem spotkania został Mateusz Bochnak. To on dwoma strzałami na początku przedostatniego kwadransa odwrócił wynik na 2:1 dla Chrobrego. Pokonał on Michała Gliwę w sytuacji sam na sam, a zaledwie trzy minuty później wykończył uderzeniem z ostrego kąta płaskie dogranie. Osłabieni gospodarze nie byli już w stanie poprawić wyniku.

7. kolejka Fortuna I liga:

Resovia - GKS Katowice 0:1 (0:1) 0:1 - Patryk Szwedzik 8'

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (1:0) 1:0 - Szymon Sobczak (k.) 33' 1:1 - Mateusz Bochnak 66' 1:2 - Mateusz Bochnak 69'