Bartłomiej Drągowski nie zatrzymał Interu Mediolan

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu (drugi od lewej): Bartłomiej Drągowski
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu (drugi od lewej): Bartłomiej Drągowski

Poza bramkarzem reprezentacji Polski, w Mediolanie zagrali Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior. Spezia Calcio przegrała z Interem 0:3. Po komplet punktów sięgnęli w sobotni wieczór również gracze US Sassuolo.

Inter rozpoczął sezon zgodnie z planem, ale namęczył się w wygranym 2:1 starciu z Lecce. Po ekspresowym otwarciu wyniku przez Romelu Lukaku, nie zanosiło się na problemy podopiecznych Simone Inzaghiego. Później zdobyli oni decydującego gola dopiero w doliczonym czasie. W sobotę Nerazzurri zmierzyli się ze Spezią Calcio, która także wygrała na inaugurację 1:0 z Empoli.

Pozytywne recenzje po ligowym debiucie w Spezii zebrał Bartłomiej Drągowski. Zachował czyste konto, nie dał się pokonać ani jednym strzałem przez piłkarzy swojego byłego klubu. Drugim przeciwnikiem Drągowskiego był Inter, do którego w przyszłości był przymierzany jako następca Samira Handanovicia. W Mediolanie od pierwszego gwizdka wystąpili również Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior.

Inter zaatakował od początku meczu. Uderzenie Romelu Lukaku zostało obronione przez Drągowskiego, a Denzel Dumfries strzelił niecelnie. W 35. minucie piłka już znalazła się w bramce Spezii, a Polaka pokonał Lautaro Martinez mocnym uderzeniem po podaniu Romelu Lukaku. Drągowski miał piłkę na dłoniach, ale nie zdołał jej sparować. Już po przerwie przewagę gospodarzy powiększyli na 3:0 Hakan Calhanoglu i Joaquin Correa.

W sobotni wieczór zmierzyli się również US Sassuolo z US Lecce. Neroverdim jak dotąd nic nie wychodziło - skompromitowali się w Pucharze Włoch i dostali lanie 0:3 od Juventusu. Beniaminek przynajmniej podjął walkę z Interem, a debiut we włoskiej elicie zaliczył tydzień temu Marcin Listkowski. Tym razem Polak nie dostał swoich minut, a starcie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Sassuolo dzięki strzałowi Domenico Berardiego w 40. minucie.

2. kolejka Serie A:

Inter Mediolan - Spezia Calcio 3:0 (1:0) 1:0 - Lautaro Martinez 35' 2:0 - Hakan Calhanoglu 52' 3:0 - Joaquin Correa 82'

US Sassuolo - US Lecce 1:0 (1:0) 1:0 - Domenico Berardi 40'