Koniec serii porażek. Przełamanie Twardych Pierników

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty
WP SportoweFakty

Po trzech kolejnych porażkach zwycięstwo odniósł Polski Cukier Toruń. Twarde Pierniki przed własną publicznością pokonały Miasto Szkła Krosno 78:74.

Czy Twarde Pierniki kryzys mają za sobą? Po trzech z rzędu porażkach z niżej notowanymi rywalami, niedawni jeszcze liderzy Polskiej Ligi Koszykówki pokonali beniaminka z Podkarpacia - Miasto Szkła Krosno 78:74. Gospodarzy do wygranej poprowadził Obie Trotter, który zdobył 18 punktów i był najlepszym strzelcem spotkania.

Mecz przez całe 40 minut był bardzo wyrównany - dość powiedzieć, że żadna z ekipa nie uzyskała większej przewagi niż 10 punktów. Właśnie na tyle odskoczyli gospodarze na początku czwartej kwarty, kiedy Bartosz Diduszko celnie przymierzył za trzy punkty. Trójki były mocną bronią ekipy trenera Winnickiego - 10/18 w tym elemencie.

Krośnianie nie zamierzali jednak składać broni i do ostatnich sekund walczyli o korzystny wynik. Po trójce Dino Pita było 74:76, lecz najważniejsza akcja meczu należała do Trottera. Amerykanin po asyście Łukasza Wiśniewskiego ustalił wynik spotkania, bowiem próba Devante Wallace'a w ostatniej sekundzie okazała się chybiona.

Miasto Szkła dobrze rozpoczęło sobotnią potyczkę. Prowadziło na początku drugiej kwarty 25:19, lecz później nie potrafiło już odskoczyć Twardym Piernikom, które tego dnia miały bardzo dobrą skuteczność w rzutach z gry - 58 proc.

Tym samym torunianie zostają w czołówce PLK, z szansami na miejsce w pierwszej czwórce sezonu zasadniczego. Już za tydzień ciężki mecz w Słupsku, gdzie przekonamy się czy Polski Cukier na dobre wrócił na odpowiednie tory.

Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 78:74 (19:23, 25:17, 21:16, 13:18)

Polski Cukier: Obie Trotter 18, Aleksander Perka 16, Kyle Weaver 14, Łukasz Wiśniewski 9, Jure Skific 7, Bartosz Diduszko 6, Tomasz Śnieg 4, Krzysztof Sulima 4, Maksym Sanduł 0.

Miasto Szkła: Dino Pita 12, Devante Wallace 11, Dawid Bręk 11, Kareem Maddox 10, Szymon Rduch 7, Seid Hajrić 6, Dariusz Wyka 6, Dariusz Oczkowicz 5.