Anwil świetnie rozpoczyna sezon w Pucharze Europy FIBA

PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Luke Nelson z Anwilu Włocławek

O takim początku na pewno marzyła drużyna Anwilu Włocławek. Zanotowała bowiem pewny triumf na otwarcie nowego sezonu w Pucharze Europy FIBA, pokonując BC Dnipro Dniepr 114:71.

W środę w Hali Mistrzów nie było dyskusji, kto jest lepszym zespołem. Anwil pokazał swoją wyższość i pewnie pokonał u siebie ukraiński BC Dnipro aż 114:71.

Gospodarze prowadzili od samego początku do końca, wygrywając już pierwszą kwartę 32:20. Anwil do przerwy prowadził już 60:38, a później jeszcze powiększył dzielący dystans. To był nokaut.

Gracze Selcuka Ernaka trafili 11 na 25 oddanych rzutów za trzy i aż 36 na 44 za dwa. Byli niezwykle skuteczni. Rywale oddali natomiast zaledwie 47 prób z pola, trafiając 23.

Bardzo dobrze wypadł Justin Turner, autor 22 punktów. Nick Ongenda miał 18 oczek i zebrał dziewięć piłek, a 17 punktów w 17 minut dorzucił D.J. Funderburk. Na parkiecie w środę nie pojawili się Karol Gruszecki i Emmanuel Akot.

Dla Anwilu był to pierwszy mecz w tegorocznej odsłonie Pucharu Europy FIBA i pierwsze zwycięstwo.