Czwartek na igrzyskach nieudany dla Polaków. Sprawdź, co się wydarzyło

Jacek Pawłowski
PAP/EPA / Martin Divisek / Martyna Jelińska w rywalizacji drużynowej w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024

Szermierka, strzelectwo i żeglarstwo w wykonaniu reprezentantów Polski bez wielkich sukcesów, ale jest nadzieja...

Polki, po niepowodzeniu w ćwierćfinale z Japonkami, przegranym 30:45, stanęły przed szansą zajęcia piątego miejsca w igrzyskach olimpijskich 2024. Niestety przeciwko Francji okazały się gorsze o zaledwie jedno trafienie, ulegając w kontrowersyjnych okolicznościach 44:45.

W strzelectwie Tomasz Bartnik zajął 7. miejsce w finale zawodów w konkurencji karabin 50 m trzy pozycje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Nastroje kibiców poprawiła Natalia Kochańska. Reprezentantka Polski przebrnęła przez eliminacje w zmaganiach o takich samych warunkach jak Bartnik. Odpadła z kolei Aleksandra Pietruk.

W żeglarstwie mieliśmy dwa podejścia i dwa nieudane. Wyścig medalowy w klasie skiff (49er) został przełożony na piątek ze względu na złe warunki wietrzne. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki dostali "prezent od losu".