Czwartek na igrzyskach nieudany dla Polaków. Sprawdź, co się wydarzyło

Za nami kolejny dzień rywalizacji na igrzyskach olimpijskich 2024. Niestety czwartek nie okazał się łaskawy dla fanów Biało-Czerwonych. Wydarzeniem dnia była przegrana Igi Świątek w starciu półfinałowym.

Jacek Pawłowski
Getty Images / Na zdjęciu Aneta Rygielska (z lewej)

Heroiczna Anety Rygielskiej na bokserskim ringu i Adriana Meronka w golfie

Wspaniale walczyła Aneta Rygielska w 1/8 finału bokserskiego turnieju olimpijskiego w kategorii do 66 kg. Polka postawiła bardzo trudne warunki faworytce do medalu, ale ostatecznie przegrała na punkty. Nasza zawodniczka w dobrym stylu pożegnała się z turniejem.

Adrian Meronk w pierwszym dniu zmagań na polu w Le Golf National uplasował się na końcu piątej dziesiątki. Gdyby nie burza przechodząca nad paryskim polem golfowym, pierwszy dzień zmagań upłynąłby dość sprawnie. Zawody zostały jednak wstrzymane na nieco ponad pół godziny, po czym znów je wznowiono, a następnie ponownie przerwano. Finalnie jednak udało się je dokończyć.