Woelbert i Gomólski nadzieją opolan? Świetny Puszakowski w Ostrowie. Szanse gości w 2. LŻ

Kacper Grzesik

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - Kolejarz Rawicz

Co prawda w zeszłym sezonie mieszkańcy Poznania mogli się emocjonować meczami Betard Sparty Wrocław w ramach PGE Ekstraligi, ale dopiero w tym sezonie będą mogli dopingować swój zespół. PSŻ Poznań powraca do rozgrywek ligowych po 6 latach przerwy i zechce sięgnąć po zwycięstwo w pojedynku z Kolejarzem Rawicz. Do Poznania powraca długoletni zawodnik poprzedniego PSŻ-u Daniel Pytel. Z Częstochowy nad Wartą do Poznania, który także leży nad tą rzeką, przeniósł się Mateusz Borowicz. Ciekawym nazwiskiem jest debiutujący w Polsce młody Duńczyk Frederik Jakobsen, który może być objawieniem sezonu. Po dwóch latach przerwy do polskiej ligi powraca Rosjanin Władimir Borodulin.

Rawiczanom ciężko będzie przeciwstawić się gospodarzom. Tylko startujący gościnnie Sebastian Niedźwiedź miał okazję zaznajomić się z poznańskim torem. Pozostali jeźdźcy Kolejarza nigdy tu w lidze nie startowali.

Ostatni pojedynek obu zespołów miał miejsce w 2008 roku i zakończył się zwycięstwem poznaniaków 66:23. Brali w nim udział Daniel Pytel i Marcel Kajzer. Ten drugi reprezentował wówczas barwy Niedźwiadków, tym razem zasili szeregi gospodarzy.

Dorobki punktowe zawodników Kolejarza Rawicz na torze w Poznaniu w latach 2008-2016:

Sebastian Niedźwiedź Mecz ze Spartą w Poznaniu

Nr Sezon Drużyna Liga Punktacja Mecz
1 2016 Zielona Góra ekstraliga 1 (1,0,0) Wrocław - Zielona Góra 44:46

Stanisław Mielniczuk, Tomasz Dutka, Valentin Grobauer, Arkadiusz Pawlak i Marek Lutowicz nie mieli do tej pory okazji do startów ligowych na torze w Poznaniu.