Zobacz tabelę medalową wszech czasów DMP!

Po wygranej w finale PGE Ekstraligi, Stal Gorzów po raz dziewiąty w historii wygrała rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu. Get Well Toruń wywalczył z kolei siódmy tytuł wicemistrzowski.

Złoty medal to 25. krążek zdobyty przez Stal Gorzów w organizowanych od 1948 roku DMP. Pod tym względem gorzowianie zrównali się z Polonią Bydgoszcz. Najwięcej, bo 29 posiada w swoim dorobku Unia Leszno. Byki legitymują się też największą ilością złotych - mają ich 14. W klasyfikacji medalowej Stal wyprzedza jeszcze ROW Rybnik, który zdobył 12 tytułów.

Get Well Toruń zdobył swój 18. medal, ale nie zdołał po raz piąty w historii cieszyć się z mistrzostwa Polski. Srebrne medale, które Anioły odbiorą na podium w Gorzowie, są siódmym takim osiągnięciem w historii. Torunianie pozostali tym samym na siódmej pozycji w tabeli wszech czasów. Tuż przed nimi plasuje się Sparta Wrocław, która ma tyle samo złotych, ale jeden srebrny medal więcej.

Dla Falubazu Zielona Góra tegoroczny brąz to 5. krążek tego koloru, a także 14. w ogólnym dorobku. Klub z Winnego Grodu pozostał na 5. pozycji w klasyfikacji.

Na podium najważniejszych żużlowych rozgrywek w Polsce stały 22 kluby.