GP2: Dublet DAMS-a. Trwa zła seria Vandoorme’a

Alex Lynn posiadający kontrakt z zespołem Williams w F1, wygrał na Węgrzech swój drugi wyścig w bieżącym sezonie GP2. Drugie miejsce na podium zajął inny kierowca DAMS Pierre Gasly.

Reprezentujący barwy teamu DAMS Alex Lynn zwyciężył na Hungaroringu po łatwej obronie pole position wywalczonego w kwalifikacjach. Brytyjczykowi nie przeszkodziła zarówno neutralizacja wyścigu jak i taktyczny plan Stoffela Vandoorne’a. [ad=rectangle] Liderujący cyklowi GP2 Belg po fatalnym starcie z drugiego pola spadł do drugiej połowy pierwszej dziesiątki. Rezerwowy McLarena w F1 szybko podjął inną taktykę zjeżdżając do pit stopu wcześniej niż reszta stawki. Niestety w końcowce chcąc ratować pozycję na zużytych oponach tracił kolejne miejsca. Do mety dotarł jako piąty, ale po otrzymaniu kary pięciu sekund (niebezpieczne wypuszczenie z alei serwisowej) spadł na siódme. Vandoorne czeka na kolejne zwycięstwo od czterech wyścigów. W pierwszych siedmiu triumfował czterokrotnie. Podium na Węgrzech uzupełnili Pierre Gasly oraz zwycięzca GP na Silverstone - Siergiej Sirotkin. Rosjanin w końcówce po szalonej szarży awansował przed czwartego Rio Harynato. Liderem cyklu GP2 pozostał Vandoorme (180 pkt.) przed Alexandrem Rossim (105) i Haryanto (103).

Czołówka wyścigu GP2 na Hungaroringu: 1. Alex Lynn (DAMS) 1:00:10,078 2. Pierre Gasly (DAMS) +3,707 3. Siergiej Sirotkin (Rapax) +9,052 4. Rio Haryanto (Campos) +9,639 5. Jordan King (ART) +12,862