Kuba Giermaziak trzeci w kwalifikacjach na Nurburgringu

Kuba Giermaziak (Verva Racing Team) zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do czwartej rundy pucharu Porsche Supercup na torze Nurburgring. Kwalifikacje wygrał Duńczyk, Michael Christensen.

Zwycięzca sesji kwalifikacyjnej Michael Christensen (DAMS) to tegorocznydebiutant serii Porsche Supercup. Duńczyk pokazał się z dobrej strony już przed tygodniem, gdy po drugim miejscu w kwalifikacjach na torze Silverstone, ukończył wyścig na trzeciej pozycji przed liderem cyklu Seanem Edwardsem. Skład pierwszej linii w niedzielnym wyścigu na Nurburgringu uzupełni Francuz, Kévin Estre (Attempto Racing). Na trzecim miejscu ustawi się Kuba Giermaziak (Verva Racing Team). Polski kierowca, który zajmuje aktualnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, zostawił za sobą wszystkich najgroźniejszych rywali. Do zdobywcy pole position Christensena, Giermaziak stracił zaledwie 0.058 sekundy. Z dobrej strony pokazał się Robert Lukas z zespołu Forch Racing, który zajął dziesiątą lokatę. Dopiero szesnasty był drugi z kierowców Vervy Racing Team, Patryk Szczerbiński, dla którego był to niestety najgorszy występ w sesji kwalifikacyjnej w obecnym sezonie. Czołówka kwalifikacji Porsche Supercup: 1. Michael Christensen 2:00.950 2. Kévin Estre +0.039 3. Kuba Giermaziak +0.058 4. Nicki Thiiim +0.290 5. Sean Edwards +0.370 6. Michael Ammermüller +0.380 . 10. Robert Lukas +0.555 16. Patryk Szczerbiński +1.016