Koncert Łotyszki w starciu mistrzyń Rolanda Garrosa. Paula Badosa za burtą

PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko

Jelena Ostapenko kontynuuje swoją kapitalną serię. W Dosze (WTA 1000) Łotyszka wyeliminowała Czeszkę Barborę Krejcikovą. Odpadła Hiszpanka Paula Badosa, która uległa Amerykance Cori Gauff.

Na Jelenę Ostapenko (WTA 13) w ostatnim czasie nie ma mocnych. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Dubaju. W Dosze odprawiła już trzy rywalki. W środę doszło do starcia mistrzyń Rolanda Garrosa. Łotyszka pokonała 6:3, 6:2 Barborę Krejcikovą (WTA 3).

W ciągu 73 minut Krejcikova popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Ostapenko obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Łotyszka jest mistrzynią Rolanda Garrosa 2017. Czeszka w Paryżu odniosła podwójny triumf w ubiegłym sezonie (w singlu i deblu).

Ostapenko jest niepokonana już od ośmiu meczów. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Hiszpanka Garbine Muguruza. Dojdzie zatem do kolejnej konfrontacji triumfatorek Rolanda Garrosa. Hiszpanka w Paryżu zwyciężyła w 2016 roku.

Paula Badosa (WTA 4) przegrała 2:6, 3:6 z Cori Gauff (WTA 23). W ciągu 77 minut Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 27 z 35 punktów. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i spożytkowała pięć z 10 szans na przełamanie. Gauff posłała 26 kończących uderzeń, a Badosa miała 12.

Amerykanka odniosła piąte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Jest to jej pierwsza taka wygrana od ubiegłorocznego turnieju w Rzymie. Wtedy wyeliminowała Arynę Sabalenkę i Ashleigh Barty (krecz Australijki). W ćwierćfinale Gauff zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari.

Anett Kontaveit (WTA 7) zwyciężyła 6:3, 0:6, 6:2 Elise Mertens (WTA 26) po godzinie i 48 minutach. Obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. O jeden punkt więcej zdobyła Belgijka (72-71). Estonka wygrała siódmy mecz z rzędu na zawodowych kortach. Dwa tygodnie temu wywalczyła tytuł w Petersburgu.