Andriej Rublow zdobył trofeum. Rafael Nadal bez wygranego meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Andriej Rublow
PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Andriej Rublow

Andriej Rublow wygrał pokazowy turniej w Abu Zabi. W sobotnim finale Rosjanin w dwóch setach pokonał Andy'ego Murraya. Rafael Nadal poniósł dwie porażki i zakończył zawody na czwartym miejscu.

W myśl powiedzenia "do trzech razy sztuka" w swoim trzecim występie w pokazowym turnieju w Abu Zabi Andriej Rublow sięgnął po pierwszy tytuł. Po tym, jak w piątkowym półfinale pokonał Denisa Shapovalova, w niedzielę, w finale, wygrał 6:4, 7:6(2) z Andym Murrayem, który miał szansę na trzeci triumf w Mubadala World Tennis Championship.

Rublow od początku meczu był agresywnie nastawiony i świetnie spisywał się przy własnym serwisie. Pierwszego seta wygrał dzięki jednemu przełamaniu. W drugiej partii prowadził 4:2, ale wówczas przegrał trzy gemy z rzędu. Wrócił jednak na właściwe tory i w decydującym tie breaku nie pozwolił Murrayowi na wiele.

- Zawsze, gdy tu jestem, dobrze się bawię. Jest tu dobra pogoda i możemy rozegrać jakościowe mecze, a to coś, czego szukamy przed rozpoczęciem sezonu - powiedział Rublow podczas ceremonii dekoracji.

Bez zwycięstwa Abu Zabi opuści natomiast Rafael Nadal. Hiszpan, dla którego był to pierwszy występ po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stopy, rozegrał dwa mecze i oba przegrał.

W piątek Nadal nie sprostał Murrayowi. W sobotę, w meczu o trzecie miejsce, zaprezentował się lepiej, ale i tak nie wystarczyło to do pokonania Denisa Shapovalova. Hiszpan uległ Kanadyjczykowi 7:6(4), 3:6, 6-10.

Mubadala World Tennis Championship, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) Turniej pokazowy, kort twardy sobota, 18 grudnia

finał: Andriej Rublow (Rosja) - Andy Murray (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(2)