Roland Garros: Madison Keys pożegnała Naomi Osakę. Niebywały powrót Julii Putincewej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Madison Keys
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Madison Keys

Madison Keys pokonała Naomi Osakę i po raz drugi awansowała do IV rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W nieprawdopodobnych okolicznościach Julia Putincewa wygrała z Qiang Wang.

W III rundzie Rolanda Garrosa Madison Keys (WTA 13) pokonała Naomi Osaka (WTA 20) w dwóch setach, ale oba miały kompletnie różny przebieg. W pierwszym Amerykanka straciła tylko 18 punktów, a drugi mógł paść łupem Japonki. Ostatecznie finalistka US Open 2017 zwyciężyła 6:1, 7:6(7). Keys prowadziła 6:1, 3:1, ale straciła trzy gemy z rzędu. Przy 6:1, 5:4 zmarnowała piłkę meczową. W tie breaku wróciła z 1-4 oraz obroniła setbole przy 5-6 i 6-7.

W trwającym 83 minuty meczu Keys dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Naliczono jej 30 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Osaka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek. Amerykanka podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Japonką i po raz drugi awansowała do IV rundy Rolanda Garrosa (2016). Kolejną jej rywalką będzie Mihaela Buzarnescu.

Po raz pierwszy w IV rundzie paryskiej imprezy wystąpi Daria Kasatkina (WTA 14). W piątek Rosjanka zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:3 Marię Sakkari (WTA 38). W ciągu 97 minut tenisistka z Togliatti siedem razy straciła serwis, a sama zamieniła na przełamanie dziewięć z 19 okazji. Po raz drugi zagra w IV rundzie wielkoszlemowego turnieju (US Open 2017). O pierwszy ćwierćfinał zmierzy się z Karoliną Woźniacką.

Julia Putincewa (WTA 98) wygrała 1:6, 7:5, 6:4 z Qiang Wang (WTA 85). Kazaszka pokusiła się o nieprawdopodobny powrót. Przegrywała 1:6, 0:4, a w 10. gemie drugiego seta obroniła dwie piłki meczowe. To nie był koniec, bo w trzeciej partii odrodziła się ponownie, tym razem z 0:3. O drugi ćwierćfinał w Paryżu (2016) Putincewa zagra z Barborą Strycovą.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 39,197 mln euro piątek, 1 czerwca

III runda gry pojedynczej kobiet:

Madison Keys (USA, 13) - Naomi Osaka (Japonia, 21) 6:1, 7:6(7) Daria Kasatkina (Rosja, 14) - Maria Sakkari (Grecja) 6:1, 1:6, 6:3 Julia Putincewa (Kazachstan) - Qiang Wang (Chiny) 1:6, 7:5, 6:4