Martyna Kubka spędziła równo godzinę na korcie

Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Martyna Kubka

Martyna Kubka nie awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Cherbourg En Cotentin. Mocniejsza niż Polka okazała się Irene Burillo Escorihuela.

Polka przeszła przez jedną rundę w turnieju na zadaszonych kortach twardych we Francji. Martyna Kubka miała za sobą zwycięstwo z Mariam Bolkwadze. Poradziła sobie z rozstawioną Gruzinką pomimo wysokiej porażki w pierwszym secie.

W czwartek przygoda Polki w grze pojedynczej dobiegła już końca. Konfrontacja z Ireną Burillo Escorihuelą przebiegała pod dyktando Hiszpanki i zakończyła się po równo godzinie. Latynoska rządziła na korcie.

W pierwszym secie Irene Burillo Escorihuela wygrała 6:2 już w 25 minut. Hiszpanka rozpoczęła mecz mocnym uderzeniem i objęła prowadzenie 5:0 z trzema przełamaniami. W tym okresie demolki prawie nie oddawała piłki Martynie Kubce. Polka co prawda nieco przypudrowała wynik, ale na jego odwrócenie było stanowczo za późno.

Martynie Kubce pozostało liczyć na identyczny scenariusz jak w poprzednim meczu przeciwko Mariam Bolkwadze. Tym razem do zwrotu akcji jednak nie doszło. Irene Burillo Escorihuela stopniowo przejmowała inicjatywę również w drugim secie. Było 1:0, następnie 4:2, a na zakończenie nieco dłuższej niż pierwsza partii 6:3. Po równo godzinie w ćwierćfinale znalazła się Hiszpanka.