Niespełna godzina meczu Piotra Matuszewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Materiały prasowe / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski

Piotr Matuszewski i Daniel Cukierman są już w półfinale Challengera na kortach ziemnych w Porto. W czwartek zwyciężyli w niespełna godzinę z Adrianem Andriejewem oraz Nikolasem Sanchezem Izquierdo.

Piotr Matuszewski i Daniel Cukierman po raz pierwszy połączyli siły w Challengerze w Porto. Rozegrany w czwartek wczesnym popołudniem mecz był ich drugim w turnieju. Dzień wcześniej zaliczyli mocny start i również nie przegrali ani jednego seta w meczu z Jamesem Davisem oraz Scottem Duncanem.

Bułgar i Hiszpan mają nieco większe doświadczenie we wspólnym graniu, ale nie wykorzystali go do awansu do półfinału w Porto. W pierwszym secie ponieśli porażkę 2:6. Przebudzili się dopiero po przegranych w czterech kolejnych gemach, ale na przeprowadzenie pościgu było już stanowczo za późno.

W drugiej partii rozpędzeni Piotr Matuszewski i Daniel Cukierman oddali tylko o jednego gema więcej przeciwnikom, więc set zakończył się wynikiem 6:3. Ostatnia szarża Adriana Andriejewa i Nikolasa Sancheza Izquierdo pozwoliła objąć prowadzenie 2:0, nawet 3:2, ale od tego momentu ponownie okazali się gorsi w czterech gemach z rzędu. Ćwierćfinał zakończył się już po 58 minutach.

Polsko-izraelski debel zagra w półfinale z tenisistami lepszymi w meczu Mats Hermans i Bruno Pujol Navarro kontra Franco Agamenone i Santiago Rodriguez Taverna.

ATP Challenger Porto:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Daniel Cukierman (Izrael) / Piotr Matuszewski (Polska) - Adrian Andriejew (Bułgaria) / Nikolas Sanchez Izquierdo (Hiszpania) 6:2, 6:3

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia