Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Geiger wierzy w triumf. "Kobayashi nie jest magikiem"

Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Karl Geiger

Karl Geiger w pierwszym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni zajął drugie miejsce. Jego strata do Ryoyu Kobayashiego wynosi 9,2 pkt. Niemiec wierzy, że to on będzie triumfatorem zawodów.

Niemieccy kibice na triumf skoczka z tego kraju w Turnieju Czterech Skoczni czekają siedemnaście lat. Wtedy to najlepszy okazał się Sven Hannawald, który jako pierwszy w historii wygrał wszystkie cztery konkursy. Teraz Niemcy największe nadzieje wiążą z Karlem Geigerem, który w niedzielę w Oberstdorfie zajął drugie miejsce.

Lepszy od reprezentanta Niemiec okazał się jedynie Ryoyu Kobayashi, który wygrał piąty z rzędu konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk prezentuje znakomitą formę, ale mimo to Geiger wierzy, że w kolejnych zawodach dogoni obrońcę trofeum.

- Jestem w bardzo dobrej formie i to może dodać mi odwagi. Dyspozycja Ryoyu Kobayashiego jest imponująca. Jego skoki były na najwyższym poziomie, ale on nie jest magikiem. W tej dyscyplinie sportu granica między bardzo dobrym skokiem a doskonałym jest bardzo cienka - powiedział Geiger w rozmowie z portalem sport1.de.

W swojego podopiecznego wierzy Stefan Horngacher. Geiger to obecnie lider niemieckiej kadry. - To były dobre skoki Karla. Naszym celem było podium. Jeśli Geiger nadal będzie skakał tak, jak w Oberstdorfie, a Kobayashi popełni błąd, to Karl zajmie jego miejsce - powiedział trener reprezentacji Niemiec.

Po konkursie w Oberstdorfie strata Geigera do Kobayashiego wynosi 9,2 pkt. Trzeci w klasyfikacji generalnej TCS jest Dawid Kubacki, który ma notę gorszą od Japończyka o 10,4 pkt.

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Adam Małysz wierzy w Kamila Stocha. "Wystarczy jeden szalony konkurs"