Skoki. Simon Ammann wygrał konkurs PK w Lillehammer, Aleksander Zniszczoł 5.

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Simon Ammann
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Simon Ammann

Simon Ammann wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano trzech Polaków.

Czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich prowadził już po pierwszej serii. 38-letni skoczek uzyskał 125,5 metra i 116,4 punktu. W drugiej rundzie Simon Ammann miał trzeci wynik i utrzymał przodownictwo. Z szóstego miejsca na drugi stopień podium awansował Pius Paschke. Trzecią lokatę zajął Clemens Leitner. Tuż za podium znalazł się Rok JustinZwycięzca dwóch konkursów LPK 2019 w Rasnovie pozostał liderem klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Piąty był Aleksander Zniszczoł. Triumfator klasyfikacji końcowej LPK 2011 na półmetku zajmował czwartą lokatę. W następnej części rywalizacji osiągnął jedenasty rezultat. Na siódmej pozycji został sklasyfikowany najlepszy zawodnik sobotnich zmagań - Klemens Murańka. Czołową dziesiątkę zamknął Paweł Wąsek. Zwycięzca konkursu LPK we Frensztacie uzyskał trzeci rezultat pierwszej serii, ale w następnej odsłonie miał dziewiętnasty wynik. Jeszcze większy spadek zaliczył występujący tuż po Wąsku Cene Prevc - z drugiego miejsca na siedemnaste.   Najdłuższy skok wykonał Kevin Bickner. Mistrz Stanów Zjednoczonych skoczył 130,5 metra i zdobył najwięcej punktów podczas drugiej serii - 120,4. Z 21. pozycji przesunął się na ósmą. W czołowej dziesiątce uplasował się tylko jeden z dwunastu reprezentantów gospodarzy, Norwegów - Andreas Granerud Buskum (dziewiąta lokata).

Z powodu silnego wiatru odwołano konkurs kobiet, którego początek zaplanowano na godzinę czternastą. Następne zawody odbędą się 21 i 22 września w Stams.