Artur Kukuła trzeci w Pucharze FIS w Szczyrku, Michael Dreher zwyciężył

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Skocznie w Szczyrku
East News / Skocznie w Szczyrku

Artur Kukuła zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu FIS w Szczyrku. Wygrał Niemiec Michael Dreher. Na drugiej pozycji uplasował się Słoweniec Ziga Jelar.

Michael Dreher był liderem już po pierwszej serii. W następnej rundzie miał szósty wynik, ale przewaga okazała się wystarczająca do odniesienia triumfu. Drugą lokatę na półmetku zajmowali wspólnie Artur Kukuła i Danny Queck. Kukuła utrzymał się w czołowej trójce, natomiast Queck spadł na dziesiąte miejsce. Na siódmej pozycji został sklasyfikowany Łukasz Podżorski. [ad=rectangle] Do czołowej trzydziestki awansowało sześciu Polaków. 12. był Konrad Janota, a 17. - Dawid Jarząbek. 22. miejsce zajęli ex aequo Tomasz Byrt i Andrzej Gąsienica.

22.Andrzej GąsienicaPolska92/87200

W Szczyrku rywalizowały też kobiety. Sklasyfikowano 13 zawodniczek, w tym 7 Polek. Wygrała Kinga Rajda, która jako jedyna dwukrotnie skoczyła ponad 80 metrów (81 oraz 84,5) i triumfowała ze zdobyczą 170 punktów. Na drugim stopniu podium stanęła Niemka Arantxa Lancho, a na trzecim - Magdalena Pałasz.