Sofia Tichonowa wygrała MŚ juniorek

Sofia Tichonowa wygrała w Ałmatach mistrzostwa świata juniorek w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobyła Elisabeth Raudaschl, a brązowy - Chiara Hoelzl.

Sofia Tichonowa zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii skoczyła 95,5 metra. Na półmetku rywalizacji Rosjanka prowadziła z przewagą jednej dziesiątej punktu nad Elisabeth Raudaschl. Ostatecznie zdobyła 5,8 pkt. więcej.
[ad=rectangle]
Brązowy medal wywalczyła Chiara Hoelzl. Austriaczka, która 11 stycznia 2015 roku stanęła na trzecim stopniu podium konkursu Pucharu Świata w Sapporo, uzyskała szósty wynik pierwszej rundy. W drugiej więcej punktów miała tylko Tichonowa.

Joanna Szwab uplasowała się na 31. pozycji w stawce 33 zawodniczek (sklasyfikowano 32, bo jedną zdyskwalifikowano). Magdalena Pałasz skakała podczas kilku treningów. Zabrakło jej jednak podczas serii próbnej oraz konkursu.