Sjoeen ponownie najlepszy w konkursie LGP w Hakubie, 11. miejsce Wolnego

Phillip Sjoeen wygrał w Hakubie konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Daniel Tande, a trzecie - Jernej Damjan. Jedenasty był Jakub Wolny.

Na podium stanęli ci sami zawodnicy, którzy uplasowali się w czołowej trójce sobotniej rywalizacji. Ponownie triumfował Phillip Sjoeen. Miejscami zamienili się Daniel Tande i Jernej Damjan. Na czwartej pozycji znowu uplasował się Taku Takeuchi. Do drugiej serii zakwalifikowało się dwóch Polaków. 11. miejsce zajął Jakub Wolny, a 23. w stawce 42 zawodników - Aleksander Zniszczoł.

[ad=rectangle]

Sjoeen zdobył najwięcej punktów zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii. W pierwszym skoku rozpoczynał najazd na próg z dwunastej bramki startowej, w drugim zaś - z dziesiątej. Tande i Damjan ruszali z trzynastej i dwunastej belki, pozostali zawodnicy z czołowej dziesiątki - po dwa razy z trzynastej.

Sjoeen powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Prowadzi z dorobkiem 293 punktów. Na drugim miejscu wspólnie znajdują się Damjan oraz Tande (po 198 pkt). Kolejne zawody Letniej Grand Prix odbędą się 20 i 21 września w Ałmatach.