Rajd Dakar: Jakub Przygoński trzeci na 5. etapie!

Jakub Przygoński zajął trzecie miejsce wśród motocyklistów na piątym etapie Rajdu Dakar. Kierowca Orlen Team awansował w klasyfikacji generalnej.

Na piątym etapie kierowcy motocykli mieli łącznie do pokonania 911 kilometrów z czego 527 km miał stanowić czwartkowym odcinek specjalny, najdłuższy jaki czekał na kierowców w Argentynie. Trasa z Chilecito do Tacuman została jednak skrócona do zaledwie 211 kilometrów. Organizatorzy odwołali drugą część odcinka ze względu na bezpieczeństwo zawodników. Najszybszy na skróconym odcinku był Hiszpan Marc Coma. 22 minuty i 45 sekund za liderem uplasował się kierowca Orlen Team Jakub Przygoński, który finiszował na trzecim miejscu. Polak awansował na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 5. etapu wśród motocyklistów: 1. Marc Coma 3:02:08 2. Jordi Viladoms +12:54 3. Jakub Przygoński +22:45 4. Helder Rodrigues +23:53