Zwycięstwo Sebastiena Ogiera w Szwecji po dramatycznym finiszu!

Mistrz świata Sebastien Ogier po zwycięstwie w Monte Carlo wygrał w Szwecji i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej WRC. Do mety drugiej rundy mistrzostw świata dotarł Robert Kubica.

Dramatyczna końcówka zdecydowała o podziale miejsc na podium drugiej rundy mistrzostw świata. Sebastien Ogier wyprzedził Andreasa Mikkelsena na pozycji lidera rajdu po świetnym przejeździe ostatniego oesu (zwycięstwo i 3 pkt za Power Stage) oraz błędzie młodszego kolegi z zespołu. [ad=rectangle] Mikkelsen przystępował do ostatniej próby z przewagą równo trzech sekund nad Ogierem. Niestety na finałowym oesie Norweg wyleciał z trasy kilka kilometrów przed metą. Dzięki pomocy kibiców wrócił do walki i ukończył etap ze stratą ponad 40 sekund do zwycięzcy. Ostatecznie zakończył cały rajd na trzeciej pozycji. Wyprzedził go Thierry Neuville, który po raz jedenasty w karierze stanął na podium WRC.

Siódme miejsce na ostatnim oesie zajął Robert Kubica. - Podczas całego rajdu udało mi się uniknąć większych błędów. Niestety nie byliśmy w stanie ukończyć go na punktowanej pozycji, ale ogólnie poszło bardzo dobrze - powiedział na mecie krakowianin. W rzeczywistości Kubica w swoim drugim starcie w Szwecji pojechał świetnym tempem. Polak ostatecznie został sklasyfikowany w drugiej dziesiątce, ale gdyby nie problemy z samochodem i kara czasowa, to mógł myśleć o zakończeniu rajdu w ścisłej czołówce. Warto nadmienić, że właśnie w Szwecji Kubica odniósł swoje pierwsze oesowe zwycięstwo na luźnej nawierzchni w WRC. Łącznie były kierowca F1 wygrał w tym roku pięć odcinków specjalnych - tyle samo ile w całym poprzednim sezonie. W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata po dwóch rundach zdecydowanym liderem jest Sebastien Ogier. Obrońca tytułu ma na swoim koncie 53 punkty. Drugie miejsce dzielą Andreas Mikkelsen (30pkt) i Thierry Neuville (30).

Wyniki Power Stage: 1. Sebastien Ogier (3 pkt.) 2. Thierry Neuville +4,8 (2 pkt.) 3. Mads Ostberg +9,9 (1 pkt.)