Bundesliga: SC Magdeburg poradził sobie bez Piotra Chrapkowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / EHF MEDIA / Na zdjęciu: Robert Weber
Materiały prasowe / EHF MEDIA / Na zdjęciu: Robert Weber

Kontuzjowany Piotr Chrapkowski na trybunach, ale SC Magdeburg poradził sobie z TBV Lemgo (29:23) i goni za liderem Bundesligi z Flensburga. Trudna przeprawa za THW Kiel.

Polak, będący obrońcą numer 1 w Magdeburgu, uszkodził mięsień łydki i nie zagra przez około trzy tygodnie. Gladiatorzy nieźle wyglądali w defensywie nawet bez Chrapkowskiego, stracili tylko 24 gole z Lemgo. Jak co mecz, kapitalnie spisał się zdecydowany lider strzelców Matthias Musche (9/12). Wśród przegranych zabrakło kontuzjowanego bramkarza Piotra Wyszomirskiego.

Beniaminek, Bergischer, mógł pokusić się o niespodziankę z THW Kiel. Już bez udziału Macieja Majdzińskiego, który drugi raz w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa. Co do spotkania, to Bergischer do 54. minuty remisowało 23:23. Końcówka należała do wielokrotnych mistrzów Niemiec (27:23).

Kolejna w tym sezonie wpadka Fuechse. Berlińczycy przegrali 24:26 z Melsungen, a to o tyle dziwne, że rywale Lisów muszą radzić sobie bez poważnie kontuzjowanego Juliusa Kuehna. Bombardiera reprezentacji Niemiec nieźle zastąpił specjalista od obrony, Finn Lemke. Klęskę na własnym parkiecie poniósł Hannover, który przegrał ze znacznie słabszym z beniaminków, Bietigheim.

DKB Handball Bundesliga:

Bergischer HC - THW Kiel 23:27 (11:11) Najwięcej bramek: dla Bergischer - Bogdan Andre Criciotoiu 5; dla THW - Niclas Ekberg 7, Domagoj Duvnjak, Steffen Weinhold - po 6

TSV Hannover-Burgdorf - SG BBM Bietigheim 26:27 (14:14) Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Kai Haefner 9; dla Bietigheim - Jonas Link 9

Fuechse Berlin - MT Melsungen 24:26 (11:15) Najwięcej bramek: dla Fuechse - Hans Lindberg 10, Mijajlo Marsenić 4; dla Melsungen - Tobias Reichmann 8, Finn Lemke 5

SC Magdeburg - TBV Lemgo 29:24 (17:10) Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Matthias Musche 9, Roman Bezjak, Robert Weber - po 4; Tim Hornke 7, Patrick Zieker 6