PGNiG Superliga Kobiet. Kram Start - MKS Piotrcovia: trudna, ale zwycięska przeprawa elblążanek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Kram Start Elbląg
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Kram Start Elbląg

Kram Start z szóstym z rzędu triumfem we wszystkich rozgrywkach. Elblążanki w 22. kolejce PGNiG Superligi Kobiet 2017/2018 po trudnej przeprawie uporały się z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski (32:26).

Obydwie drużyny przystępowały do niedzielnej konfrontacji w zupełnie odmiennych humorach, gdyż elblążanki wygrały pięć swoich ostatnich spotkań, podczas gdy piotrkowianki przegrały 5 potyczek z rzędu. Zdecydowanymi faworytkami starcia były zajmujące 3. miejsce w tabeli piłkarki ręczne z Elbląga, zaś zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego przed pojedynkiem plasowały się na 8. lokacie.

Od początku zawodów przyjezdne chciały zaskoczyć swoje rywalki, walczyły bardzo ambitnie i po sześciu minutach wygrywały 3:1 po trafieniu Anny Wasilewskiej. Gra była szarpana z dwóch stron, bo po chwili gospodynie wyszły na prowadzenie 7:5 za sprawą Sylwii Lisewskiej.

Piotrkowianki nie zamierzały odpuszczać, wzmocniły defensywę, a w ofensywie skuteczne były Sylwia Marszałek i Monika Kopertowska. Natomiast w szeregach miejscowej ekipy Lisewską wspierała Aleksandra Jędrzejczyk. Ostatecznie pierwsza połowa konfrontacji zakończyła się minimalnym zwycięstwem podopiecznych Rafała Przybylskiego 15:14.

W drugiej odsłonie przez pewien czas trwała wymiana ciosów i szczypiornistki MKS-u dotrzymywały kroku swoim wyżej notowanym przeciwniczkom. Dopiero, gdy czerwoną kartkę w wyniku gradacji kar w 42. minucie otrzymała Wasilewska, Start zaczął przyspieszać i po dziewięciu minutach prowadził 26:23.

Na finiszu batalii Daria Szynkaruk oraz jej klubowe koleżanki już spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia i w końcowym rozrachunku - po niełatwym meczu - pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:26.

PGNiG Superliga Kobiet, 22. kolejka:

Kram Start Elbląg - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:26 (14:15)

Kram Start Elbląg: Szywerska, Powaga - Choromańska, Świerczek 1, Waga 5, Jędrzejczyk 3, Dorsz, Kwiecińska 2, Szynkaruk 6, Lisewska 9, Stokłosa 2, Świerżewska, Jaszczuk 4. Karne: 4/4. Kary: 6 min. (Kwiecińska - 4 min., Choromańska - 2 min.).

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka - Kucharska 4, Matyja 1, Klonowska 5, Kopertowska 3, Marszałek 3, Wasilewska 3, Cygan, Ivanović 1, Belmas, Sarnecka, Wyrzychowska 6. Karne: 4/5. Kary: 8 min. (Wasilewska - 6 min., Kopertowska - 2 min.).

Czerwona kartka: Anna Wasilewska (MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski) w 42. min. /gradacja kar/.

Sędziowali: Łukasz Kamrowski i Piotr Wojdyr.